Personvern og informasjonkapsler

Denne erklæringen redegjør for hvordan personvernet ivaretas på Norsk Kiropraktorforenings (NKF) nettsider. Ved bruk av våre nettsider samtykker du til denne erklæringen.

Ansvar

Behandlingsansvarlig og databehandler: Norske Kiropraktorers Servicekontor (NKS)

Den reviderte ekomloven trådte i kraft 1. juli 2013 og har fått en ny bestemmelse om vilkårene knyttet til lagring av opplysninger i kommunikasjonsutstyr - den såkalte «cookie paragrafen», jf. ekomloven § 2-7b.

Lagring av opplysninger og behandling av disse opplysningene er ikke tillatt med mindre bruker er informert om, og har samtykket til, hvilke opplysninger som behandles, hva formålet med denne behandlingen er og hvem som behandler opplysningene.

Nedenfor finner du informasjon om NKS/NKFs egen bruk av informasjonskapsler/cookies. Ved å gå inn og hente informasjon og/eller benytte tjenester på våre nettsider samtykker du i at det settes informasjonskapsler i din nettleser - i og med at de fleste nettlesere er innstilt slik at de automatisk aksepterer cookies. Dersom du ikke vil akseptere vår bruk av cookies, kan du gå inn og trekke tilbake ditt samtykke ved å endre innstillingene i nettleseren. Vi gjør imidlertid oppmerksom på at dette kan medføre at tjenestene på nettsidene ikke fungerer optimalt.

Google Analytics

Google Analytics er en nettanalysetjeneste som leveres av Google, Inc. ("Google"). Google Analytics bruker cookies for å analysere hvordan brukere benytter nettstedet. Informasjonen som genereres av en slik cookie ved bruk av det aktuelle nettstedet, inkludert din IP-adresse, sendes til Google og lagres på servere i USA. Google bruker denne informasjonen for å vurdere bruken av nettstedet, sammenstille rapporter om aktiviteter på nettstedet for eieren av nettstedet, samt for å yte andre tjenester i tilknytning til aktiviteter på nettstedet og bruk av Internett.

Google kan også overføre denne informasjonen til tredjeparter hvis dette kreves iht. lov eller i tilfeller hvor tredjeparter behandler informasjonen på vegne av Google. Google vil ikke koble din IP-adresse med annen informasjon Google har.

NKS/NKF bruker Google Analytics for å analysere bruken av NKS/NKFs nettsider. Vi får informasjon om hvilke sider som er mest besøkt, hvor brukerne kommer fra, på hvilke tidspunkter sidene er mest besøkt osv.

GSTATIC Denne cookien brukes for å ha oversikt over skrifttypene nettsiden bruker. Ingen personlig eller identifiserende informasjon blir lagret.

Mailchimp

Vi bruker også Mailchimp til å sende ut nyhetsbrev til NKFs medlemmer. Tjenesten gir oss informasjon om hvor mange som åpner nyhetsbrev-eposten og hvor mange som klikker seg videre på lenker. Tjenesten gjør det også enkelt for medlemmene å melde seg av nyhetsbrevet, hvis de ønsker det.

Bruk og videreformidling av personopplysninger

Når du melder deg inn i NKF ber NKS/NKF om personopplysninger fra deg. NKS/NKF er forpliktet til å behandle personopplysninger fra sine medlemmer og brukere på en forsvarlig måte, i samsvar med personvernloven.

NKS/NKF kan bruke medlemmenes personopplysninger for å kommunisere med dem om medlemskapet eller om bruken av NKS/NKFs tilbud og tjenester. NKS/NKF forplikter seg til ikke å videreformidle personlige opplysninger til andre enn til foreningens undergrupper, råd og utvalg.

Vilkårene for medlemskap står beskrevet i foreningens vedtekter, som kan lastes ned nederst på i artikkelen Om foreningen.

RELATERTE ARTIKLER

En kiropraktor som gir behandling eller tjenester som blir dekket av folketrygden kan etter avtale få refusjon fra HELFO.

I Norge ble kiropraktikk en offentlig godkjent helseprofesjon i 1989. Norske kiropraktorer er autorisert etter lov om helsepersonell (helsepersonelloven) og plikter å etterleve denne i sin klini...

Kiropraktorer har spesialkompetanse på muskel- og skjelettlidelser. Hos kiropraktoren får du stilt din diagnose på grunnlag av sykehistore, klinisk undersøkelse og eventuelle ...